Sposoby pozycjonowania stron WWW

pozycjonowanie stron

pozycjonowanie stronOstatnim razem opisałem zagadnienie związane z tworzeniem stron WWW, czyli CSS Sprites. Dziś zmienię nieco tematykę i napiszę nieco o pozycjonowaniu stron WWW, a bardziej o narzędziach o sposobach w jaki się to robi.

Tekst jest dla osób, które mają choć najmniejsze pojęcie o SEO. Zacznę od darmowych i zarazem najuciążliwszych i wymagających multum wolnego czasu sposobów na wysoką pozycję naszej strony w wynikach wyszukiwania. Następnie przejdę do znanych mi, gotowych i kompleksowych narzędzi, które „odwalają” po prostu za nas całą robotę. Są one naprawdę świetne, a co za tym idzie nietanie. Najczęściej wykupuję się licencję roczną rzędu 300-500 zł.

Jeśli zaczynamy swoją przygodę z SEO warto skorzystać z darmowych rozwiązań. Do monitorowania naszej pozycji w Google skorzystać możemy z programu Free Monitor for Google [zobacz screen]. Możemy tam dodać b. dużą ilość stron, możemy też zmienić zakres poszukiwań w Google. Możemy też tworzyć własne zaplecze, co jest bardzo czasochłonne, ale niewiele jest dobrych narzędzi do automatycznego generowania stron pod zaplecze [jak już to bardzo drogie]. Niestety z dodawaniem linków do katalogów może być problem [nigdy nie pokonamy konkurencji ręcznie dodając wpisy do katalogów]. Pod tym adresem zaś znajduje się narzędzie, dzięki któremu za jedyne 20 zł pozyskać możemy naprawdę niezłą ilość linków [ja w ciągu 4 miesięcy pozyskałem ich ok. 175 - dobre na początek].

Dla osób, które bardziej poważnie podchodzą do pozycjonowania stron polecam 2 pakiety:

  1. SeoStationscreen ze strony głównej narzędzia.
  2. SeoAdderscreen ze strony głównej narzędzia

Oba narzędzia mają miły dla oka interfejs i świetną funkcjonalność. SeoStation kosztuje 324 zł rocznie, Adder zaś 399.

You can leave a response, or trackback from your own site.

One Response to “Sposoby pozycjonowania stron WWW”

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: NewWpThemes | Thanks to Free WordPress Themes