Wtyczki WordPress, które musisz znać

wtyczki wordPress

wtyczki wordPressWtyczki WordPress to funkcjonalność tego systemu zarządzania treścią, który stawia go ponad konkurencją. W sieci jest tego multum, a programiści chętnie tworzą coraz to nowsze rozwiązania.

Korzystam z WordPress’a już od kilku lat i jestem w stanie rozpisać tu listę swoich ulubieńców.

Na moim portfolio w sekcji zrealizowanych projektów znaleźć możecie kilka stron opartych na WordPress’ie. Choćby ta na której się w chwili obecnej znajdujecie.

Więc do rzeczy. Zacznę od wtyczek oczywistych, opisywanych niejednokrotnie na różnych blogach IT. Mowa tu o takich wtyczkach jak:

  1. All in One SEO Pack – wtyczka do automatycznego tworzenia tytułów, opisów i słów kluczowych stron. Obsługuje wyjątki. Zamiennie używać możemy Platinum SEO Pack które nie różni się od tej pierwszej chyba niczym.
  2. Akismet – jest on automatycznie wgrany w WordPressa i chroni nasz blog od nielubianego przez wszystkich spamu.
  3. XML-Sitemap – wtyczka marzenie. Tworzy ona automatycznie mapę strony w XML, przesyła informację do Google, które natychmiast ją uaktualnia. Ci, którzy blogi posiadają a nie wiedzą co to mapa witryny radzę się tym pojęciem zająć – znacznie poprawi nam ona ilość wejść na stronę,
  4. Captcha - wymaga od użytkownika wykonanie prostych działań typu six * 8 = . Chroni blog przed robotami dodającymi automatycznie komentarze.
  5. HTML Page Sitemap – automatycznie generowana mapa strony HTML.
  6. Shortcode Exec PHP - wtyczka umożliwiająca dodawanie zdefiniowanego wcześniej kodu za pomocą skróconej frazy. Posiada dużo więcej niezbędnych czasem funkcji.
  7. WP Page Numbers – prosta w obsłudze wtyczka tworząca system numerowania stron na blogu.
  8. Yet Another Related Posts Plugin  - świetna wtyczka dodająca do bloga podaną ilość wpisów podobnych. Można umieścić ją w dowolnym miejscu.
  9. WP-Syntax – wtyczka umożliwiająca dodawanie skryptów różnych języków, jej zastosowanie widać w tym poście.
  10. Easing Slider - prosty w obsłudze slider. Zastosowanie widać powyżej.

Myślę, że znalazło się tu kilka nowych pozycji, oprócz tych, które wg mnie są oczywiste. W razie pytań zapraszam do komentowania.

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: NewWpThemes | Thanks to Free WordPress Themes