Jak zarobić na grafice komputerowej

bank zdjęć - grafika komputerowaWiadomo, że graficy komputerowi w różnego rodzaju bardziej renomowanych firmach potrafią zarobić naprawdę przyzwoite pieniądze. Co natomiast z amatorami, którzy tworzą grafikę dla własnej przyjemności i od czasu do czasu dostają jakieś zlecenie?

Jak się okazuje nasze prace wykonywane w programach komputerowych czy też tworzone przez nas zdjęcia możemy sprzedawać do tak zwanych banków zdjęć stockowych. Do tematu podejdziemy na przykładzie strony http://pl.depositphotos.com/, czyli stosunkowo nowego banku zdjęć, ale bardzo szybko się rozwijającego i proponującego całkiem przyzwoite stawki dla dostawców plików graficznych.

Jak zostać dostawcą? Przede wszystkim musimy zarejestrować się na stronie i przesłać kilka naszych przykładowych prac do oceny, żeby wstąpić do grona dostawców. Jeśli już zarejestrujemy się w programie możemy przesyłać dowolną ilość naszych prac. Oczywiście każdy nasz plik graficzny przed wgraniem do systemu podlega moderacji. Jeśli zastanawiamy się czy nasze pracę będą nadawały się do serwisu możemy przejrzeć pliki innych twórców na stronie http://depositphotos.com/category/Vectors.html. Naturalnie powinniśmy zdawać sobie sprawę z tego, że nasze prace muszą być najwyższej jakości, a jeśli chcemy na nich odpowiednio zarobić powinniśmy również wybrać bardziej popularne dziedziny. Jak wyglądają nasze zarobki? Przede wszystkim uzyskujemy dochody za sprzedaż naszych zdjęć w postaci prowizji od 40 do 60 % w zależności od naszego stażu w programie i ilości wgranych przez nas zdjęć. Jeśli dostarczamy wysokiej jakości zdjęcia możemy również zgłosić się do odpowiedniego programu promocji dostawców, w którym otrzymujemy również płatność w momencie wgrania naszego zdjęcia – 0,10$ za zdjęcie, ale do wgrania 500 zdjęć. Oczywiście Depositphotos zapewnia nam również opcje kupna zdjęć, jeśli mamy takie zapotrzebowanie. Na początku możemy przetestować sobie bezpłatny abonament na 7 dni, dostępny na stronie http://pl.depositphotos.com/free-photos.html, podczas którego będziemy mogli pobierać do 5 zdjęć dziennie (zdjęcia z całych zasobów serwisu i dowolnej wielkości). Okazuje się, że temat zdjęć stockowych i grafiki komputerowej staje się coraz bardziej popularny, a jeśli wykonujemy dobre prace, możemy na tym nieźle zarobić.

Autor wpisu: Marek Michałowski

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: NewWpThemes | Thanks to Free WordPress Themes